... czyli kilka słów o rynku pracy
Wzrost inflacji, „quitte quitting” i wypalenie zawodowe – to zagadnienia, o których było szczególnie głośno na rynku pracy w 2022 roku. Co przyniesie rok 2023? Poznaj 3 największe zmiany, jakie będą miały miejsce na rynku zatrudnienia w tym roku.
Współczesny rynek pracy m.in. w branży budownictwa, nieruchomości i energetyki jest niezwykle konkurencyjny. Taka sytuacja wymusza konieczność merytorycznego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Według danych World Economic Forum, nowa technologia mogła spowodować zniknięcie ponad 70 mln miejsc pracy w zeszłym roku. Chociaż te dane niepokoją na rynku pracy są jednak zawody najmniej zagrożone konkurencją ze strony sztucznej inteligencji oraz zawody, które nigdy nie zostaną przez nią zastąpione.
Maszyna parowa, elektryczność, komputery, internet – to wynalazki stuleci, które odmieniły życie naszej cywilizacji. Już wkrótce trwający postęp technologiczny może sprawić, że do powyższej grupy dołączy sztuczna inteligencja.
W ostatnich latach wiele się mówi o konieczności zachowania zdrowej równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Zachowanie poprawnej relacji między tymi dwoma sferami nie zawsze bywa oczywiste i łatwe w realizacji, dlatego coraz większą popularnością cieszy się koncepcja czterodniowego systemu pracy. Czy w Polsce taki system jest możliwy do wprowadzenia?